Citroen C4 - Piłujące odgłosy z osi tylnej | HELLA PAGID

Citroen

C4

Wszystkie modele do roku produkcji 10/2006

Zakleszczone cięgna hamulca ręcznego

Piłujące odgłosy z osi tylnej

Przyczyną ww. nieprawidłowości może być opór lub zablokowanie linki hamulca ręcznego.

Z powodu korozji lub uszkodzeń wewnętrznych może dojść do zablokowania linki hamulca ręcznego. Dźwignia na zacisku hamulca nie powraca do położenia końcowego, co z kolei prowadzi do lekkiego docisku klocków hamulcowych do tarczy hamulcowej. Powstałe w ten sposób tarcie podczas jazdy powoduje nieprzyjemne odgłosy i jednocześnie ścieranie klocków i tarczy hamulcowej.

Ta wada występuje często przy niskich temperaturach powietrza.

Wskazówka dotycząca naprawy

Uszkodzonych części nie można naprawić. W razie uszkodzenia konieczna jest wymiana obu cięgien hamulca ręcznego. Jeśli dojdzie w tej sytuacji także do uszkodzenia klocków lub tarcz hamulcowych zaleca się również ich wymianę.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.