Citroen C3 - Świecąca lampka ostrzegawcza temperatury płynu chłodzącego | HELLA

Citroen

C3

Rok produkcji: 2002 – 12.2006

Silnik: 1,6i 80 KW (NFU)

Świecąca lampka ostrzegawcza temperatury płynu chłodzącego

Zaświecenie się lampki ostrzegawczej temperatury płynu chłodzącego może być spowodowane uszkodzeniem czujnika płynu chłodzącego.

Błąd ten może pojawić się na skutek pęknięcia czujnika temperatury płynu. W pamięci błędów może zostać zapisany również kod błędu P0116 (czujnik temperatury).

W celu rozwiązania problemu należy wymienić czujnik temperatury, wlać płyn chłodzący i odpowietrzyć układ chłodzenia. Następnie trzeba skasować pamięć błędów.

Należy przyjąć, że informacja ta może dotyczyć samochodów tego typu również o innych silnikach.

1

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.