Citroen C1 - Uruchomienie silnika jest niemożliwe | HELLA

Citroen

C1

Rok produkcji: od 2007

Silnik: benzynowy 1,0 l (CFA)

Uruchomienie silnika jest niemożliwe.

Jeżeli w powyższych pojazdach zostaje zgłoszony problem polegający na tym, że silnik nie zaskakuje, przyczyną może być uszkodzenie bezpiecznika.

Bezpiecznik topikowy (nr części oryginalnej: 6500FJ) jest założony na spodzie skrzynki bezpiecznikowej w komorze silnika (bezpiecznik nie jest uwzględniony we wszystkich schematach obwodowych).

Jeżeli bezpiecznik jest przepalony, samochód jest całkowicie odłączony od napięcia lub przepływ prądu z akumulatora do instalacji elektrycznej pojazdu jest zablokowany. Odczytanie pamięci błędów jest również niemożliwe.

W celu rozwiązania problemu należy wymienić bezpiecznik, sprawdzić/naładować lub w razie potrzeby wymienić akumulator i skasować kody błędów, które mogły zostać zapisane.

Wskazówka:

Wstępne próby rozwiązania problemu takie, jak rozruch z obcego akumulatora lub wymiana akumulatora (bez sprawdzenia) mogą się okazać w tym przypadku nieskuteczne.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.