BMW i3 (I01) - Zakłócenia odbioru radia | HELLA

BMW

i3 (I01)

Rok produkcji: 2013

 

Zakłócenia odbioru radia

W tym przypadku klient uskarża się na całkowicie lub częściowo zakłócony odbiór radia.

Poszukiwanie usterek:

Odczyt przy użyciu odpowiedniego testera diagnostycznego wykazał, że nie zostały zapisane żadne kody błędów.

Przy bliższej kontroli anteny dachowej okazało się, że pręt anteny został uszkodzony (pęknięty lub złamany pręt gwintowany), co może prowadzić do wspomnianego wyżej problemu.

Naprawa:

- zdemontować pręt anteny

- sprawdzić gwint pręta anteny (patrz zdjęcie) oraz gwint w module anteny dachowej pod kątem uszkodzeń i naprawić go lub w razie potrzeby wymienić.

- zamontować nowy pręt antenowy

- sprawdzić działanie radia

-pręt antenowy OE nr 65209355718

Uwaga: pojazd elektryczny!

Elementy wysokonapięciowe, występuje ryzyko wypadku i zranienia (porażenie prądem)!

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.