BMW i3 (I01) - Awaria centralki elektrycznej | HELLA

BMW

i3 (I01)

Rok produkcji: 2013

Awaria centralki elektrycznej

Nie działają wspomaganie kierownicy, wentylator chłodnicy i sterowanie dynamiką jazdy

Jeśli powyższy problem zostanie wykryty, jedną z możliwych przyczyn mogą być bezpieczniki, które zostały zainstalowane nieprawidłowo lub są niewłaściwe.

Wskazówka dotycząca naprawy

W celu wykluczenia innych możliwych przyczyn usterki należy przeprowadzić kontrolę układu elektrycznego i mechanicznego (zgodnie ze specyfikacją producenta pojazdu), a także odczytać kody usterek za pomocą odpowiedniego testera diagnostycznego.

W przypadku braku dalszych usterek należy wymienić rozdzielacz prądu B+ (skrzynkę bezpieczników), znajdujący się w komorze silnika po prawej stronie (nad akumulatorem).

Numer katalogowy części zamiennej

nr OE skrzynki bezpieczników 61 14 9 321 027

WSKAZÓWKA:

W tym kontekście należy pamiętać, że prace te mogą być wykonywane wyłącznie przez autoryzowany warsztat i należy przestrzegać wskazówek producenta pojazdu dotyczących naprawy i konserwacji!

Uwaga: pojazd elektryczny!

Elementy wysokonapięciowe, występuje ryzyko wypadku i zranienia (porażenie prądem)!

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.