BMW Serie: 1er, 5er, 7er - Całkowite rozładowanie akumulatora | HELLA

BMW

Serie: 1er, 5er, 7er

Silnik wysokoprężny 4- i 6-cylindrowy

Okres produkcji: 05/2009 - 11/2009

Całkowite rozładowanie akumulatora.

Jeżeli w powyższych pojazdach klienci zgłaszają, że po dłuższych postojach samochodu dochodzi do rozładowania akumulatora, przyczyną może być usterka ogrzewania filtra paliwa.

Ze względu na problem ze stykiem akumulator stale zasila ogrzewanie filtra paliwa prądem. W ten sposób przy dłuższych postojach akumulator może się rozładować.

Może też dojść do nadpalenia przyłączy w komorze silnika, co w najgorszym przypadku może nawet spowodować pożar silnika.

Producent pojazdu pracuje już nad rozwiązaniem tego problemu, a właściciele odpowiednich pojazdów zostali już powiadomieni. Należy się jednak liczyć z tym, że z różnych powodów nie wszystkie pojazdy zostały sprawdzone lub naprawione.

W warsztacie zostaje wymienione ogrzewanie filtra paliwa.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.