BMW 1 er - Odgłosy przy włączonej klimatyzacji | HELLA

BMW

1 er (E81/82/87/88)

Rok produkcji: 2007 - 2008

Silnik: N43 B16A/AA

Odgłosy przy włączonej klimatyzacji

W przypadku wyżej wymienionych pojazdów nieprawidłowa praca pompy czynnika chłodniczego może powodować nietypowe odgłosy przy włączonej klimatyzacji.

Brzęczące lub dudniące odgłosy mogą też być spowodowane przepełnieniem lub niedostateczną ilością czynnika w układzie klimatyzacji.

Na nieprawidłową ilość czynnika chłodniczego wskazuje też trzepotanie kierownicy podczas jazdy przy prędkości obrotowej 900-1100 obr/min (przy włączonej klimatyzacji).

W celu usunięcia problemu należy odessać czynnik chłodniczy i ponownie napełnić układ podaną przez producenta ilością czynnika chłodniczego.

Ta informacja może też dotyczyć innych roczników pojazdów i wariantów silników.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.