Audi A3 - Niedokładne wskazanie ilości paliwa | HELLA

Audi

A3 (8V_), wszystkie modele

Rok produkcji: od 2013

Niedokładne wskazanie ilości paliwa

W przypadku wyżej wymienionych pojazdów reklamowane jest niedokładne wskazanie ilości paliwa (niezgodność wskazania we wskaźniku wielofunkcyjnym z rzeczywiście zatankowaną ilością).

Przyczyną wyżej wymienionego problemu jest błąd w oprogramowaniu sterownika (wskaźnik wielofunkcyjny).

Rozwiązanie problemu:

Autoryzowany warsztat przeprowadza aktualizację oprogramowania sterownika (wskaźnik wielofunkcyjny), co koryguje wskazanie ilości paliwa.

Wskazówka:

Czynność ta jest dokumentowana w książce serwisowej.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.