Işık dağılımları
HELLA Offroad
Işık dağılımları

Aydınlatma teknolojisi anlaşılır bir şekilde izah edildi. HELLA tarafından.

Bu noktada, ışık dağılımları konusuna yönelik olarak size bazı açıklamalar ve bilgiler vermek istiyoruz.

05/24/2016
Yardımcı farların ışık dağılımları hakkında daha fazlası.

Işık dağılımı, ışık şiddetinin uzamsal dağılımını tanımlar. Bu durum, karşılaştırmalı olarak ışık dağılımlarını gösteren izolüks diyagramları aracılığıyla görselleştirilir. İzolüks diyagramlarında, ışık kaynağından uzaklığa bağlı olarak aydınlatma şiddeti sarıdan yeşile ve maviye doğru sürekli azalırken, kırmızı-turuncu bir renklenme, aydınlatma yoğunluğunun en yüksek olduğu alanı işaret eder. Farklı kullanım amaçları, farklı farlar gerektirir: Örneğin uzun huzmeli farlar epeyce uzaklara yayılan bir ışık verirken, sis farı, sis damlacıklarının neden olacağı yansımaları büyük ölçüde önlemek için, uzağa değil ama geniş bir alana ışık yayar. HELLA"nın yenilikçi ELIVER Tool aracı, farların farklı ışık dağılımlarını doğrudan karşılaştırmaya yönelik mükemmel bir olanak sunmaktadır.

05/24/2016

Lüks, aydınlatma şiddeti birimidir ve ışık kaynağından belirli bir yüzey üzerine düşen ışık akısını gösterir. Günlük hayattan somut bir örnek vermek gerekirse: İnsan gözü yalnızca 1 Lüks"te bile bir gazeteyi sorunsuz şekilde okuyabilecek durumda olmasına rağmen, bir ofis çalışma alanı en az 500 Lüks ile aydınlatılmış olmalıdır. Işık dağılım diyagramlarındaki Lüks sütunu denilen sütunlar altında yer alan değerler, her seferinde ilgili aydınlanma şiddetinin neresine ulaşıldığını gösterirler.

05/24/2016

Referans rakamı ya da referans değeri, uzun huzmeli farlarla ilgili bir değerdir. 2009 yılından bu yana geçerli olan ECE (Avrupa Ekonomik Komisyonu) düzenlemesine göre, araç üzerine monteli tüm (uzun huzmeli) farların referans rakamlarının toplamı, araç başına 100 üst sınırını aşamaz. Burada hem seri olarak takılan her iki uzun huzmeli farın (sol ve sağ ana far) değerleri, hem de araç üzerine monte edilen diğer uzun huzmeli farların değerleri hesaplamaya dahil edilmektedir. HELLA uzun huzmeli farlarımızın referans rakamlarını katalog içerisinde, ilgili modelin yanına not düşülmüş olarak ve aynı zamanda farların üzerine yapıştırılan Avrupa tip onay işaretinde bulabilirsiniz.

05/24/2016

HELLA ile taviz vermeyen kaliteli ürünleri tercih edersiniz. Aydınlatma çözümlerini daha iyi ve güvenli hale getirmek için hergün çalışıyoruz. Bitmek tükenmek bilmeyen inovasyon coşkumuzun bir sonucu olarak, araç ve aydınlatma teknolojisinin pek çok alanında önde gelen tedarikçiler arasında yer almakta ve özellikle LED teknolojisi alanında, çoğu kez bir öncü rolü üstlenmekteyiz. Yenilikçi LED çözümlerimiz hakkında daha fazlasını öğrenmek için Ürün alanımızı ziyaret edin ya da LED teknolojisinin diğer aydınlatma teknolojileri ile karşılaştırmasını tecrübe etmek için, ELIVER Tool aracından yararlanın.

05/24/2016

Kaliteyi yaşıyoruz. Mükemmel kalite yönetim sistemimiz sayesinde onu sürekli olarak yeniliklere uygun şekilde iyileştirmeye çalışarak. Her gün, her seride ve her üründe kaliteyi mümkün olduğunca sıkı ve katı bir şekilde kontrol ederek - bu şekilde sıklıkla yasal gerekliliklerin de üzerine çıkmaktayız. Modern teknolojilerin kullanılması, gelişmiş test yöntemleri ve özellikle ötekilerin hepsinden daha iyi olma iddiası, bunu sağlamaktadır. En bilinen örneklerden biri, Lippstadt"daki genel merkezimizde bulunan ve Avrupa genelinde bir eşi daha olmayan ışık kanalımızdır. Bu kanal sayesinde sadece ışık dağılımları değil, aynı zamanda yüksek HELLA kalite taleplerimiz de tecrübe edilebilir hale getirilmektedir.

05/24/2016
  • Print
Işık dağılımları
Işık dağılımlarının karşılaştırması.

Karşılaştırmalı olarak, yardımcı farlarımızın ışık dağılımları.

ÜNİVERSAL PARÇALAR KATALOĞU
Ürünleri bul - HELLA üniversal parçalar kataloğunda.
Üniversal Parçalar Kataloğu – Tek tıklamayla tüm HELLA ürünleri.