Vysokovýkonná elektronika
 
Produkty a služby

Kompletné elektronické riešenia od spoločnosti Hella

Hoci ako prvú sme začali vyrábať svetelnú elektroniku, časom sa naša ponuka rozšírila aj na komplexné riešenia špičkovej elektroniky pre vozidlá, pri ktorej sme kládli dôraz na najdôležitejšie problémy automobilového priemyslu: zvyšovanie energetickej účinnosti, znižovanie emisií CO2 a zvyšovanie bezpečnosti a pohodlia. HELLA dodáva veľké množstvo inovatívnych elektronických riešení, ako napríklad inteligentný snímač batérie pre účinnú správu energie alebo náš asistent pre prechádzanie medzi jazdnými pruhmi, ktorý používa 24 GHz radarové snímače a zvyšuje pohodlie a bezpečnosť vodiča. Nižšie nájdete bližšie informácie o vybratých riešeniach z oblasti elektroniky:
04/08/2013

Účinná správa energie

HELLA je jedným z vedúcich svetových dodávateľov a vývojárov elektronických mikro-hybridných komponentov. Patrí k nim aj inteligentný snímač batérie (Intelligent Battery Sensor, IBS), ktorý mnohí výrobcovia automobilov používajú ako kľúčovú súčasť systémov na správu energie vozidla. Systém snímača zisťuje stav batérie a vždy dodáva presné hodnoty jej výkonu, napätia a teploty. Vďaka týmto údajom možno potom energiu v rámci vozidla prerozdeliť tak, aby bola využitá čo najoptimálnejšie. Snímač IBS dokáže znížiť emisie CO2 približne o 2,4 g/km. Koncern HELLA tiež ponúka stabilizátory napätia, ktoré sa používajú na podporu funkcií štart a stop. Tieto produkty znižujú emisie a spotrebu paliva napríklad počas čakania na železničných priecestiach či semaforoch.
04/09/2013
 
 

Pohodlie a bezpečnosť vodiča

Od ovládania sedadla, pohodlných systémov uzamykania na diaľkové ovládanie a kontrolných jednotiek prijímača až po pasívne systémy odomykania a naštartovania vozidla: koncern HELLA ponúka širokú škálu riešení pre maximálne pohodlie vodiča a neustále pracuje na nových a dokonalejších asistenčných systémoch, ktoré zvyšujú jeho bezpečnosť na cestách. Naším najúspešnejším produktom (850 000 predaných kusov) je asistent pre prechádzanie medzi jazdnými pruhmi, ktorého základom sú 24 GHz radarové snímače. Tento systém neustále monitoruje priestor za vozidlom pri prechádzaní alebo zmene jazdných pruhov a upozorňuje vodiča na vozidlá, ktoré sa približujú zozadu alebo idú vo vedľajšom pruhu. Ďalšie zariadenie, ktoré taktiež využíva 24 GHz radarové snímače, je náš systém bezpečnej vzdialenosti: ak vodič nedodržiava optimálnu vzdialenosť za vozidlom idúcim pred ním, systém ho upozorní, no nijako automaticky nezasiahne do jeho jazdy.
04/09/2013
 
 
 
 
 
 
 
Odkazy
Tu získate ďalšie informácie o našom komplexnom sortimente elektroniky.
Komplexnom sortimente elektroniky
 
07/08/2013