Elektronika
 
ELEKTRONIKA

Rozsiahly program elektroniky otvára šance nárastu

Pri dobre vybavenom novom vozidle pozostáva dnes až 30 percent jeho hodnoty z elektroinštalácie a predovšetkým z elektroniky. Nie je to žiadny módny jav, ale výsledok nárastu požiadaviek spotrebiteľov na bezpečnosť, komfort a infotainment. Avšak: Všetko, čo je v aute zabudované, sa môže niekedy pokaziť. V roku 2007 prestížny nemecký autoklub ADAC zistil, že chybný softvér a poškodená elektronika už dnes zapríčiňujú 52 percent všetkých autonehôd. Na rok 2015 počítajú experti s vyše 60 percentami. V budúcnosti sa teda nebude obchodovať toľko s výfukmi, diskami a tesneniami, ale s čipmi a pod. Preto razantne narastá požiadavka na odborné znalosti v oblasti diagnostiky, elektronických náhradných dielov a technického servisu. Enormné požiadavky na veľkoobchod a autoservisy, za ktorými sa však skrýva mimoriadne lukratívny potenciál výnosnosti a viazanosti zákazníkov. Zabezpečte si tento potenciál skôr, ako tak spravia iní.
02/23/2017

Snímače

Naše snímače - z jednoduchej fyziky robia čistý rovnomerný chod: snímače otáčok, merače množstva vzduchu, snímače klepania, snímače pre plniaci tlak/tlak v sacom potrubí, teplotné snímače pre chladiaci prostriedok/olej/vzduch, lambda-sondy, snímače hladiny oleja, chladiaceho prostriedku, vody do ostrekovačov, snímače polohy plynového pedála a polohy škrtiacich klapiek - všetky tieto robia z motorov moderné agregáty. A pretože bez nich už v motore nič riadne nefunguje, poskytujú naše perfektne pracujúce snímače z ponuky HELLA systému manažmentu motora spoľahlivé hodnoty meraní pre perfektný jazdný komfort. A ako nepretržitý snímač signálov pre bezpečnosť: snímače otáčok kolies (ABS).

K online katalógu HELLA

02/23/2017
 
 

Aktuátory

Tu za impulzom nasleduje akcia. Zapaľovanie, zatváranie, otváranie, pritiahnutie, odklopenie a priklopenie - tu vykonávajú naše aktuátory celú prácu. Všade tam, kde sa vo vozidlách vyžaduje precízne a trvalé napätie a pohyb, ponúka HELLA perfektné riešenie: zapaľovacie cievky, ventily AGR, telesá škrtiacich klapiek, nastavovacie prvky pre centrálne uzamykanie, prepínacie ventily. Pre firmu HELLA je pohyb programom.

K online katalógu HELLA

02/23/2017
 
 
 
 
 
 
 
EVE Online nástroj
Zažite HELLA elektrotechnika a elektronika rozsah ako nikdy predtým.
Viac
EVE
 
07/30/2013