Company / 12.10.2021
 
Company / 12.10.2022

Po Tesle získali aj Mercedes. Výrobca svetiel hľadá viac ako dve stovky nových ľudí

11/14/2022
11/11/2022

Kočovce, 12. október 2022 – Nové kontrakty pre svetové automobilky, pokračovanie v budovaní výskumno-vývojového centra a tiež priaznivý výhľad nových objednávok. To sú v skratke dôvody, pre ktoré slovenský výrobca svetiel pre automobilový priemysel, HELLA Slovakia Lighting s.r.o. aktuálne hľadá až 240 nových ľudí. Z toho viac ako 150 voľných miest obsadzuje priamo vo výrobe a to vo všetkých 3 závodoch – Bánovciach nad Bebravou, Kočovciach a Trenčíne.

 

Firma hľadá aj 90 nevýrobných pracovníkov pre zabezpečenie administratívnych a podporných činností, z toho desiatku vysokokvalifikovaných pozícií obsadzuje v novom vývojovom centre zadných svetiel v Bánovciach.

 

V Kočovciach a Bánovciach sa už rozbieha výroba predných a zadných svetiel pre americkú Teslu. Dôležitý kontrakt pre americkú Teslu spoločnosť ohlásila v máji tohto roka. Z pohľadu objemu, rozšírenia portfólia zákazníkov, ako i možností ďalšieho rozvoja, ide o jeden z kľúčových projektov tohto slovenského dodávateľa pre automobilový priemysel. Vstup do oblasti elektromobility prispieva tiež k ochrane pred kolísaním dodávok a tým aj k stabilizácii zamestnanosti.

 

 

Ako napredujú nové projekty ohlásené vlani

 

Stabilitu strategického zamestnávateľa na Považí tiež podporujú nové rozvojové projekty, medzi nimi vývojové centrum zadných svetiel pre celý európsky trh, ktoré sa rozbieha v Bánovciach nad Bebravou.

 

V centre má postupne pracovať stovka vysoko kvalifikovaných špecialistov najrôznejších profesií. Už dnes je obsadená viac ako polovica pozícií, pričom do konca roka sa ich počet zvýši na zhruba 70.

 

Vývoj zadných svetiel sa doteraz realizoval v Nemecku a sčasti v Česku. Po vlaňajšom strategickom rozhodnutí materskej spoločnosti sa však kompletné know-how pre tento segment presúva na Slovensko.

 

Bánovecké centrum sa radí do exkluzívnej skupiny štyroch centier koncernu, ktoré spolu obsluhujú celý globálny trh.

 

Vlani spoločnosť ohlásila aj vznik nového centra strategického nákupu a riadenia dodávateľov pre región strednej a východnej Európy. Centrum je situované v trenčianskom závode a spoločnosť už hlási takmer jeho plnú obsadenosť, prácu tu doteraz našlo 50 špecialistov, z celkového cieľového stavu 57.

 

 

Ďalšia prémiová značka do portfólia

 

Pozitívny výhľad však podporil aj ďalší nový kontrakt pre koncern Daimler, v rámci ktorého bude vyrábať predné svetlomety a  svetelný pás pre prestížny model Mercedesu - EQE  a športové modely AMG.

 

„Tieto projekty pre nás znamenajú budúcnosť a vyťaženie výrobných kapacít. Veľmi si ceníme, že sa nám podarilo získať si dôveru tejto prémiovej globálnej značky. Podarilo sa nám uspieť v náročnej konkurencii medzi svetovou špičkou nášho odvetvia, celý proces až po finálny výber našej spoločnosti trval približne 1,5 roka,“ uviedol viceprezident HELLA pre Slovensko a generálny riaditeľ spoločnosti HELLA Slovakia Lighting s.r.o., Vladimír Huťan.

 

Start of production v prípade Mercedesu je stanovený na koniec kalendárneho roka 2025 a ukončenie sériovej produkcie  posledného projektu je stanovené na rok 2033. (Pozn.: Nakoľko bol vysúťažený celý balíček, nielen jeden projekt, tak tento balíček zabezpečuje produkciu v celom období 2025 – 2033).

 
11/11/2022 13:32
bus
 
 
 
Press release download
 
11/11/2022
Kontakt
Dr. Markus Richter
Hovorca spoločnosti
Rixbecker Str. 75
59552 Lippstadt
Tel.: +49 2941 38-7545
Fax: +49 2941 38-477545
Markus.euma@uugvRichter@hella.com
 
07/01/2021