Wyposażenie seryjne
Daytime-running-light_HELLA
Wyposażenie seryjne

Samochody świecące przykładem — seryjne światła do jazdy dziennej HELLA

Coraz większe grono renomowanych producentów stosuje seryjnie światła do jazdy dziennej HELLA. Powody są oczywiste — światła do jazdy dziennej są bezpieczne, oszczędne i ekologiczne, a na dodatek stanowią ozdobę każdego samochodu.
Na przykład nowy Mercedes klasy A, czy najnowszy Audi A8 zjeżdżają z taśmy produkcyjnej ze światłami do jazdy dziennej HELLA.
W obu przypadkach udało się zintegrować zaawansowane technologicznie reflektory najnowszej generacji w koncepcji samochodu.
Efekt: samochody świecące przykładem na drodze — dzięki światłom HELLA zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

12/02/2014

  • Der neue A8-Scheinwerfer mit LED-Tagfahrlicht von HELLA.

Młody, dynamiczny, sportowy — dzięki tym cechom nowy Mercedes klasy A stanowi silny zwrot w stronę młodego pokolenia. Trzy sportowe wersje reflektorów HELLA nadają przodowi samochodu szczególnie dynamicznego wyrazu. Samochody nowej klasy A są dostępne w sprzedaży od czerwca 2012 roku.
Nową klasą A Mercedes chce wyznaczyć nowe standardy i dotrzeć do nowej grupy docelowej. Dlatego ten sportowy kompaktowy model stanowi odpowiedź na dwa trendy cenione zwłaszcza przez młodsze pokolenie — uosabia wyrafinowany design i inteligentne wspomaganie kierowcy. Oczekiwania te spełnia również stworzone przez firmę HELLA oświetlenie przednie. Klient ma do wyboru jedną z trzech opcji według własnych preferencji — reflektory halogenowe, reflektory biksenonowe lub system ILS (Intelligent Light System) z adaptacyjnym asystentem świateł drogowych.
Pod względem wizualnym wszystkie trzy warianty są dostosowane do nowego designu Mercedesa. Biegnący wzdłuż wewnętrznego konturu charakterystyczny element tworzy górne zakończenie reflektora. W dzień i w nocy kształtuje on specyficzną sygnaturę światła. W wersji ksenonowej element ten zawiera oparte na technologii LED funkcje kierunkowskazów, świateł pozycyjnych i świateł do jazdy dziennej. Podkreśla dynamiczny wygląd nowego modelu. Ponadto w sportowej wersji AMG w reflektorach odnalazły się również czerwone akcenty zastosowane w całym samochodzie.

12/02/2014
  • Der neue A-Klasse-Scheinwerfer mit LED-Tagfahrlicht von HELLA.

Z okazji wypuszczenia na rynek nowego modelu A8 AUDI i HELLA świętują dodatkową światową premierę — flagowy model Audi jest dostępny z pierwszymi na świecie reflektorami Matrix LED ze światłami drogowymi niepowodującymi oślepiania innych kierowców. Kolejnym fascynującym detalem tego innowacyjnego rozwiązania są dynamiczne kierunkowskazy. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć również zintegrowanych świateł do jazdy dziennej.
Poza funkcjami zwiększającymi bezpieczeństwo reflektory flagowego modelu AUDI wyróżniają się niezwykle atrakcyjnym wyglądem. Pod ozdobną kratką, która dzieli reflektor wizualnie na segmenty, znajduje się pierwszy na świecie dynamiczny kierunkowskaz. Gdy kierowca włączy kierunkowskaz, siedem połączonych szeregowo segmentów zapala się sekwencyjnie po kolei w odstępie 20 milisekund. Po upływie 150 milisekund wszystkie segmenty świecą się z pełną intensywnością, przez co powstaje wrażenie „wycieraczki”. Tak jak w poprzednim modelu, AUDI i HELLA również tym razem połączyli funkcje kierunkowskazów, świateł do jazdy dziennej i świateł pozycyjnych w jednym systemie optycznym. Nadaje to samochodowi imponującego i charakterystycznego wygląd w dzień i w nocy.

12/02/2014
  • Der neue A8-Scheinwerfer mit LED-Tagfahrlicht von HELLA.
  • Print
Light is ... LED
Film LED

Wszystko na temat

HELLA LED expertise
Led Video

Alles über die 

HELLA LED-Kompetenz.
Broszura na temat świateł do jazdy dziennej HELLA
Picture

Dowiedz się wszystkiego na temat świateł do jazdy dziennej HELLA — w naszej broszurze

naszej broszurze