Wyposażenie elektryczne i elektroniczne
Produkty do każdego zastosowania w rolnictwie.
Wyposażenie elektryczne i elektroniczne

Bez tego nic nie działa – wyposażenie elektryczne i elektroniczne HELLA

Produkty elektryczne i elektroniczne firmy HELLA umożliwiają również sprawną i łatwą pracę z użyciem pojazdów i maszyn ciężkich. Tutaj poznasz interaktywnie poszczególne artykuły elektryczne HELLA i znajdziesz szczegółowe informacje na ich temat.

02/16/2016
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat produktów elektronicznych HELLA do maszyn rolniczych
Układy spryskiwaczy Akustyczne urządzenia sygnalizacyjne Przełączniki modułowe Przełączniki Czujniki Sterowniki
Wyposażenie elektryczne i elektroniczne

Spryskiwacze

Firma HELLA od ponad 40 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją pompek płynu do spryskiwacza dla przemysłu motoryzacyjnego i oferuje wysokiej jakości produkty „Made in Germany“. Dzięki szerokiemu wyborowi urządzeń o różnych złączach, mocy i przepływie każdy znajdzie tu właściwy produkt do pojazdów rolniczych: pompki płynu do spryskiwacza, zbiorniki wody i czujniki poziomu.

Akustyczne urządzenia sygnalizacyjne

Akustyczne urządzenia sygnalizacyjne

Podczas pracy ciężkim sprzętem w rolnictwie i leśnictwie szczególnie ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Inni uczestnicy ruchu muszą zostać z odpowiednim wyprzedzeniem i przede wszystkim wyraźnie ostrzeżeni przed zbliżającymi się lub cofającymi pojazdami – nie tylko optycznie, lecz również akustycznie. HELLA już od ponad 100 lat projektuje i produkuje akustyczne urządzenia sygnalizacyjne do różnych pojazdów. Oferta obejmuje klaksony, elektryczne fanfary dwutonowe i fanfary pneumatyczne – znajdziesz tu odpowiednie urządzenie niezależnie od przeznaczenia

Przełączniki modułowe

Na stronie www.hella.com/switch możesz skonfigurować dowolny włącznik modułowy. Możesz wybrać różne funkcje przełączania i 500 podświetlanych symboli. Ponadto dostępne są przełączniki do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Do maszyn rolniczych i leśnych polecamy nową wodoszczelną serię 3100. Spełnia ona surowe wymagania stopnia ochrony IP 68.

Przełączniki

Pojazdy i maszyny stosowane w rolnictwie i leśnictwie są z reguły bardzo drogie. Dlatego ewentualna kradzież może spowodować wielką stratę finansową – również z powodu przestojów. HELLA stworzyła elektroniczny immobilizer, który skutecznie utrudnia życie amatorom cudzej własności. Po aktywacji immobilizer HELLA odłącza jedno, dwa lub nawet trzy urządzenia sterujące, np. rozrusznik, zapłon i pompę paliwa. Immobilizer HELLA posiada dopuszczenie niemieckiego Federalnego Urzędu Ruchu Drogowego i jest w pełni zintegrowany w pojeździe. Dlatego nie widać go z zewnątrz.
HELLA oferuje również inne przełączniki, np. wyłączniki akumulatora, wyłączniki zapłonu i czujniki otwarcia drzwi.

Czujniki

Czujniki

Inteligentny czujnik akumulatora (IBS) informuje o aktualnym poziomie energii i umożliwia rozplanowanie jej zapasu. Aby umożliwić efektywne wykorzystywanie energii akumulatora pokładowego, konieczna jest znajomość stanu naładowania, stopnia zużycia oraz zmian akumulatora, ponieważ – jak wynika z badania przeprowadzonego przez ADAC – w ponad 50% przypadków główną przyczyną awarii pojazdów jest słaby akumulator. Ponadto HELLA oferuje również inne produkty, np. czujniki położenia pedału gazu, czujniki poziomu oleju oraz czujniki deszczu i światła.

Sterowniki

Sterowniki

Sterownik silnika to jeden z najważniejszych sterowników w samochodzie. Jest odpowiedzialny za obliczenia niezbędne do pracy silnika. Odpowiednie produkty można znaleźć w katalogach HELLA.

Radio_Transmitter_System_Highlights_HELLA

System zdalnego sterowania firmy HELLA umożliwia kierowcy komfortowe otwieranie drzwi kabiny. Pilot zdalnego sterowania może być wyposażony w jeden lub dwa przyciski w zależności od życzenia klienta. Jego solidna konstrukcja została stworzona specjalnie do maszyn rolniczych. Dodatkowy sterownik z maks. czterema sygnałami wyjściowymi umożliwia ponadto włączanie świateł, np. funkcji Coming Home. System zdalnego sterowania HELLA umożliwia bezproblemowe włączanie światła ostrzegawczego oraz otwieranie i zamykanie pokryw, np. komory silnika i skrzynek narzędziowych.

Na życzenie klienta istnieje możliwość nadania indywidualnego wyglądu, np. poprzez umieszczenie logo klienta.

System zdalnego sterowania HELLA znajduje się obecnie w fazie konstrukcyjnej. Wzory są dostępne na zapytanie.

02/16/2016
HELLA oferuje różne złącza wtykowe do maszyn rolniczych.

Do maszyn rolniczych, np. kombajnów lub ciągników, nadają się szczególnie bardzo wytrzymałe systemy wtyczek 2-stykowych, 7-stykowych i 13-stykowych wyposażone w różnego rodzaju złącza. W uzupełnieniu HELLA oferuje również odpowiednie przewody, dostępne także na metry. Zachęcamy do zapoznania się z broszurą Instalacja elektryczna pojazdu.

HELLA oferuje różnorodne materiały instalacyjne.

Montaż złączy SUPERSEAL odbywa się w kilku etapach i wymaga najwyższej precyzji. W efekcie uzyskuje się niezawodne zasilanie elektryczne. Tutaj konektory posłużyły do instalacji reflektora HELLA Flat Beam 500 LED po wewnętrznej stronie klapy serwisowej w kombajnie. Złącza SUPERSEAL są przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach atmosferycznych – są odporne na działanie wody, soli, ozonu, benzyny, oleju napędowego, oleju silnikowego i płynu hamulcowego. Walizka asortymentowa SUPERSEAL firmy HELLA zawiera różne narzędzia oraz komplet obudów, konektorów męskich, konektorów żeńskich, uszczelek żył i zaślepek SUPERSEAL.

Inne materiały instalacyjne firmy HELLA można znaleźć w broszurze Instalacja elektryczna pojazdu.

  • Print
konfigurator włączników modułowych
Skonfiguruj swój indywidualny przełącznik modułowy.

Skonfiguruj swój własny przełącznik modułowy.

Aplikacja internetowa Klaksony & fanfary
Znajdź odpowiedni klakson do ciągnika, kombajnu itd.

Znajdź odpowiedni klakson do ciągnika, kombajnu itd.

Aplikacja mobilna Horns
Znajdź odpowiedni klakson do ciągnika, kombajnu itd.

Znajdź odpowiedni klakson  do ciągnika, kombajnu itd. — za pomocą naszej darmowej mobilnej aplikacji.