Wyposażenie elektryczne i elektroniczne
 
Produkty do każdego zastosowania w rolnictwie.
 
Wyposażenie elektryczne i elektroniczne

Bez tego nic nie działa – wyposażenie elektryczne i elektroniczne HELLA

Produkty elektryczne i elektroniczne firmy HELLA umożliwiają również sprawną i łatwą pracę z użyciem pojazdów i maszyn ciężkich. Tutaj poznasz interaktywnie poszczególne artykuły elektryczne HELLA i znajdziesz szczegółowe informacje na ich temat.

02/16/2016
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat produktów elektronicznych HELLA do maszyn rolniczych
 
 
Układy spryskiwaczy Akustyczne urządzenia sygnalizacyjne Przełączniki modułowe Przełączniki Czujniki Sterowniki
Wyposażenie elektryczne i elektroniczne

Spryskiwacze

Firma HELLA od ponad 40 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją pompek płynu do spryskiwacza dla przemysłu motoryzacyjnego i oferuje wysokiej jakości produkty „Made in Germany“. Dzięki szerokiemu wyborowi urządzeń o różnych złączach, mocy i przepływie każdy znajdzie tu właściwy produkt do pojazdów rolniczych: pompki płynu do spryskiwacza, zbiorniki wody i czujniki poziomu.

Akustyczne urządzenia sygnalizacyjne

Akustyczne urządzenia sygnalizacyjne

Podczas pracy ciężkim sprzętem w rolnictwie i leśnictwie szczególnie ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Inni uczestnicy ruchu muszą zostać z odpowiednim wyprzedzeniem i przede wszystkim wyraźnie ostrzeżeni przed zbliżającymi się lub cofającymi pojazdami – nie tylko optycznie, lecz również akustycznie. HELLA już od ponad 100 lat projektuje i produkuje akustyczne urządzenia sygnalizacyjne do różnych pojazdów. Oferta obejmuje klaksony, elektryczne fanfary dwutonowe i fanfary pneumatyczne – znajdziesz tu odpowiednie urządzenie niezależnie od przeznaczenia

Przełączniki modułowe

Na stronie www.hella.com/switch możesz skonfigurować dowolny włącznik modułowy. Możesz wybrać różne funkcje przełączania i 500 podświetlanych symboli. Ponadto dostępne są przełączniki do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Do maszyn rolniczych i leśnych polecamy nową wodoszczelną serię 3100. Spełnia ona surowe wymagania stopnia ochrony IP 68.

Przełączniki

Pojazdy i maszyny stosowane w rolnictwie i leśnictwie są z reguły bardzo drogie. Dlatego ewentualna kradzież może spowodować wielką stratę finansową – również z powodu przestojów. HELLA stworzyła elektroniczny immobilizer, który skutecznie utrudnia życie amatorom cudzej własności. Po aktywacji immobilizer HELLA odłącza jedno, dwa lub nawet trzy urządzenia sterujące, np. rozrusznik, zapłon i pompę paliwa. Immobilizer HELLA posiada dopuszczenie niemieckiego Federalnego Urzędu Ruchu Drogowego i jest w pełni zintegrowany w pojeździe. Dlatego nie widać go z zewnątrz.
HELLA oferuje również inne przełączniki, np. wyłączniki akumulatora, wyłączniki zapłonu i czujniki otwarcia drzwi.

Czujniki

Czujniki

Inteligentny czujnik akumulatora (IBS) informuje o aktualnym poziomie energii i umożliwia rozplanowanie jej zapasu. Aby umożliwić efektywne wykorzystywanie energii akumulatora pokładowego, konieczna jest znajomość stanu naładowania, stopnia zużycia oraz zmian akumulatora, ponieważ – jak wynika z badania przeprowadzonego przez ADAC – w ponad 50% przypadków główną przyczyną awarii pojazdów jest słaby akumulator. Ponadto HELLA oferuje również inne produkty, np. czujniki położenia pedału gazu, czujniki poziomu oleju oraz czujniki deszczu i światła.

Sterowniki

Sterowniki

Sterownik silnika to jeden z najważniejszych sterowników w samochodzie. Jest odpowiedzialny za obliczenia niezbędne do pracy silnika. Odpowiednie produkty można znaleźć w katalogach HELLA.

System zdalnego sterowania HELLA

Radio_Transmitter_System_Highlights_HELLA
11/13/2015

System zdalnego sterowania firmy HELLA umożliwia kierowcy komfortowe otwieranie drzwi kabiny. Pilot zdalnego sterowania może być wyposażony w jeden lub dwa przyciski w zależności od życzenia klienta. Jego solidna konstrukcja została stworzona specjalnie do maszyn rolniczych. Dodatkowy sterownik z maks. czterema sygnałami wyjściowymi umożliwia ponadto włączanie świateł, np. funkcji Coming Home. System zdalnego sterowania HELLA umożliwia bezproblemowe włączanie światła ostrzegawczego oraz otwieranie i zamykanie pokryw, np. komory silnika i skrzynek narzędziowych.

Na życzenie klienta istnieje możliwość nadania indywidualnego wyglądu, np. poprzez umieszczenie logo klienta.

System zdalnego sterowania HELLA znajduje się obecnie w fazie konstrukcyjnej. Wzory są dostępne na zapytanie.

02/16/2016
 
 

Złącza wtykowe

HELLA oferuje różne złącza wtykowe do maszyn rolniczych.

Do maszyn rolniczych, np. kombajnów lub ciągników, nadają się szczególnie bardzo wytrzymałe systemy wtyczek 2-stykowych, 7-stykowych i 13-stykowych wyposażone w różnego rodzaju złącza. W uzupełnieniu HELLA oferuje również odpowiednie przewody, dostępne także na metry. Zachęcamy do zapoznania się z broszurą Instalacja elektryczna pojazdu.

02/16/2016
 
 

Materiały instalacyjne

HELLA oferuje różnorodne materiały instalacyjne.

Montaż złączy SUPERSEAL odbywa się w kilku etapach i wymaga najwyższej precyzji. W efekcie uzyskuje się niezawodne zasilanie elektryczne. Tutaj konektory posłużyły do instalacji reflektora HELLA Flat Beam 500 LED po wewnętrznej stronie klapy serwisowej w kombajnie. Złącza SUPERSEAL są przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach atmosferycznych – są odporne na działanie wody, soli, ozonu, benzyny, oleju napędowego, oleju silnikowego i płynu hamulcowego. Walizka asortymentowa SUPERSEAL firmy HELLA zawiera różne narzędzia oraz komplet obudów, konektorów męskich, konektorów żeńskich, uszczelek żył i zaślepek SUPERSEAL.

Inne materiały instalacyjne firmy HELLA można znaleźć w broszurze Instalacja elektryczna pojazdu.

02/16/2016
 
 
 
 
  • Print
 
 
konfigurator włączników modułowych

Skonfiguruj swój własny przełącznik modułowy.

Skonfiguruj swój indywidualny przełącznik modułowy.
 
Aplikacja internetowa Klaksony & fanfary

Znajdź odpowiedni klakson do ciągnika, kombajnu itd.

Znajdź odpowiedni klakson do ciągnika, kombajnu itd.
 
Aplikacja mobilna Horns

Znajdź odpowiedni klakson  do ciągnika, kombajnu itd. — za pomocą naszej darmowej mobilnej aplikacji.

Znajdź odpowiedni klakson do ciągnika, kombajnu itd.