Science fiction czy niebawem rzeczywistość?
BACK

Science fiction czy niebawem rzeczywistość?

02/26/2019

Autonomiczny sprzęt rolniczy wydaje się już stać wszędzie w blokach startowych. Świadczy o tym chociażby międzynarodowa impreza Field Robot Event (FRE), która w 2018 roku odbyła się już po raz 16.

 

20 zespołów z dziesięciu krajów
Podczas tej organizowanej corocznie od 2003 roku imprezy międzynarodowe zespoły studentów ze swoimi robotami polowymi rywalizują o najlepsze wyniki na polu. Ideą wydarzenia jest testowanie pionierskich technologii w dziedzinie robotyki i rolnictwa precyzyjnego w rzeczywistych warunkach na polu. I to nie wszystko: młode zespoły mają również możliwość wymiany doświadczeń między sobą oraz z gośćmi, a tym samym dalszego rozwijania swoich pomysłów.

 

Pokazy na żywo w różnych dyscyplinach
Codziennie odbywają się pokazy robotów polowych na żywo. Do zadań do rozwiązania na polu testowym należy prosta i zaawansowana nawigacja obejmująca również omijanie przeszkód, wyrywanie chwastów, prawidłowe zasianie pola materiałem siewnym załadowanym wcześniej ze stacji napełniania i na koniec freestyle. Tutaj zespoły mogą pokazać w wybranym samodzielnie zadaniu rolniczym, co ich roboty potrafią. A widzowie na pokazach są nie tylko mile widziani, lecz dla młodych naukowców są sednem ich pracy!