Akcesoria &
części zamienne
HELLA oferuje właściwe oświetlenie dla rolnictwa.
Akcesoria & części zamienne

Jakość, która się opłaca – akcesoria i części zamienne HELLA

Długie godziny pracy, duże zakurzenie powietrza, wilgoć, upał, wyboje – warunki pracy w rolnictwie i leśnictwie są bardzo ciężkie, dlatego wymagania w stosunku do stosowanych produktów i materiałów są niezwykle wysokie. Dotyczy to zwłaszcza akcesoriów i części zamiennych, takich jak chociażby urządzenia elektroniczne, żarówki czy wycieraczki. Elementy te pracują wprawdzie często w ukryciu, lecz odgrywają decydującą rolę w zapewnieniu bezawaryjnej pracy pojazdów i maszyn.

 • Akcesoria & części zamienne

Podczas pracy ciężkim sprzętem i maszynami w rolnictwie i leśnictwie decydującą rolę odgrywa aspekt bezpieczeństwa. Inni uczestnicy ruchu muszą zostać z odpowiednim wyprzedzeniem i przede wszystkim wyraźnie ostrzeżeni przed zbliżającymi się lub cofającymi pojazdami – i to nie tylko optycznie, lecz również akustycznie. Dlatego warto wybrać klaksony i sygnały cofania HELLA – bo mają one u nas długą tradycję. Już od niemal 100 lat projektujemy i produkujemy systemy sygnalizacji akustycznej. Skorzystaj z naszego doświadczenia i wybierz odpowiedni dla siebie produkt z naszej bogatej oferty.
Bliższe informacje na temat poszczególnych wersji znajdziesz w naszej broszurze Klaksony i fanfary.

02/26/2016
 • Akustyczne sygnały ostrzegawcze HELLA – poznaj ofertę naszych produktów!

Przełączniki są potrzebne w pojeździe do bardzo wielu funkcji i w bardzo różnych miejscach. HELLA oferuje bogaty wybór przełączników modułowych – wiele z nich stworzono specjalnie do zastosowania w maszynach rolnych i leśnych, na przykład nową wodoszczelną serię 3100.
Dalsze informacje oraz przegląd poszczególnych serii znajdziesz również w naszej broszurze Przełączniki modułowe.

02/26/2016
 • Przełączniki modułowe HELLA – różnorodne możliwości włączania w ciekawej stylistyce

Samochody i maszyny stosowane w rolnictwie i leśnictwie są z reguły bardzo drogie. Kradzież może spowodować znaczną stratę finansową – nie wspominając już o kosztownych przestojach. Koniecznie zabezpiecz swoje pojazdy przed intruzami. Idealnym rozwiązaniem jest nowy elektroniczny, w pełni zintegrowany immobilizer HELLA, posiadający certyfikat wydany przez niemiecki Federalny Urząd Drogowy. Jest on całkowicie niewidoczny dla osób z zewnątrz i dlatego znacznie utrudnia kradzież. Zapewnij sobie spokojny sen – dzięki immobilizerowi HELLA.
Bliższe informacje i dane techniczne znajdziesz w Informacji na temat immobilizera.

02/26/2016
 • Elektroniczny immobilizer HELLA do maszyn rolniczych i budowlanych

Włączniki zapłonu i rozrusznika są nieodzownym wyposażeniem wszelkiego rodzaju pojazdów i maszyn, na którym nie warto oszczędzać – ponieważ ich awaria powoduje z reguły brak możliwości uruchomienia pojazdu.

02/16/2016
 • Niezawodny i wytrzymały – wyłącznik zapłonu i rozrusznika HELLA

Odłącznik akumulatora spełnia ważną funkcję bezpieczeństwa, zapewniając skuteczną ochronę zarówno przed kradzieżą, jak i pożarem w razie wypadku lub awarii pojazdu. Zwłaszcza w maszynach rolniczych i leśnych odłącznik przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa eksploatacji, ponieważ pozwala skutecznie uniknąć długich przestojów. HELLA posiada długoletnie doświadczenie w dziedzinie projektowania i produkcji odłączników akumulatora, oferując najwyższą jakość i bezpieczeństwo funkcjonalne. Również tutaj zdaj się na oryginał – ponieważ nic nie złości bardziej, niż awarie spowodowane stosowaniem części niższej jakości.
Bliższe informacje techniczne oraz przegląd produktów znajdziesz w broszurze informacyjnej na temat odłączników akumulatora.

02/26/2016
 • Odłącznik akumulatora HELLA – wysokiej jakości bezpieczeństwo funkcjonalne

Żarówkami nikt z reguły nie zaprząta sobie głowy – każdy po prostu przyjmuje, że świecą. Przepalenie żarówki powoduje jednak szybko przestoje, potwierdzając znaną zasadę „mała część, duży skutek“. Zwłaszcza w rolnictwie i leśnictwie może to pociągnąć za sobą również straty finansowe. Pół biedy, jeśli szybko znajdzie się pod ręką odpowiednia zapasowa żarówka – a jeszcze lepiej, jeśli będzie to żarówka HELLA. Ponieważ jesteśmy ekspertami w produkcji żarówek. Niespotykane nigdzie indziej połączenie wysokiej mocy i jakości zapewnia dobrą jazdę, w komplecie z większą jasnością i bezpieczeństwem. Nasz innowacyjny konfigurator żarówek pomoże Ci w dobraniu odpowiednich żarówek do swojego pojazdu. Przegląd naszej bogatej oferty żarówek znajdziesz również w naszej broszurze poświęconej żarówkom.

02/26/2016
 • Żarówki od eksperta w dziedzinie oświetlenia – HELLA

Wycieraczki to małe dzieła techniki. W okresie eksploatacji zmywają kilkanaście tysięcy litrów wody z przedniej szyby. Z osadzającą się mgłą radzą sobie równie dobrze, jak ze śniegiem, lodem, owadami i brudną wodą pryskającą spod kół samochodów jadących z przodu. To bardzo ciężka praca i najlepszy powód, aby wybrać wycieraczki HELLA, gdy nadejdzie pora wymiany. Ponieważ zwłaszcza podczas codziennej pracy w rolnictwie i leśnictwie dobra widoczność jest szczególnie ważna, a złe wycieraczki mogą mieć naprawę przykre skutki. Dlatego warto wybrać wysoką jakość wycieraczek HELLA. Mimo swych niewielkich rozmiarów znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa. Odpowiednie wycieraczki dobierzesz łatwo i wygodnie w naszym konfiguratorze wycieraczek. Bliższe informacje i przegląd produktów znajdziesz również w naszej broszurze poświęconej wycieraczkom.

02/26/2016
 • Małe dzieła sztuki techniki ˜– pióra wycieraczek HELLA

Nieodzowną pomoc podczas manewrowania dużymi i ciężkimi pojazdami i maszynami rolniczymi i leśnymi stanowią lusterka. Tylko one umożliwią precyzyjne sterowanie ciężkimi pojazdami – dla bezpieczeństwa Twojego i innych uczestników ruchu. HELLA oferuje szeroki wybór lusterek dedykowanych do określonych modeli pojazdów użytkowych. Poza bogatym wyborem produktów nasza oferta wyróżnia się również wysoką jakością. Lusterka HELLA podlegają surowym wymogom jakości na etapie konstrukcji i produkcji. Lusterka przechodzą testy w ekstremalnych warunkach, do granic swych możliwości. Dlatego są produkowane wyłącznie z najwyższej klasy materiałów spełniających najsurowsze wymagania. Również przy wyborze lusterek postaw na sprawdzoną jakość HELLA!

02/16/2016
 • Lusterka dedykowane do określonych modeli samochodów w znanej jakości HELLA

W zakresie elektrycznych materiałów instalacyjnych HELLA oferuje szeroki wybór produktów do wszystkich wymagań, również do samochodów ciężarowych. Należą do nich nie tylko bezpieczniki i złącza wtykowe, również również szereg różnych przewodów, łączników kablowych i materiałów do izolowania i spinania. Naszą szeroką ofertę uzupełniają dalsze produkty – od urządzeń do podłączenia przyczepy, poprzez zaciski akumulatorowe, po obejmy do węży i rur.
A ze względu na to, że do instalacji elektrycznej potrzebne są odpowiednie narzędzia, HELLA ma właściwe rozwiązania również w tej dziedzinie: nasze narzędzia do zaciskania i wypinania konektorów oraz skrzynki narzędziowe zadowolą nawet najbardziej wybrednych profesjonalistów.

02/16/2016
 • MATERIAŁY INSTALACYJNE HELLA: ZAWSZE WŁAŚCIWE POŁĄCZENIE

Nawet najlepsze elementy wyposażenia pojazdu nie na wiele się zdadzą bez właściwych materiałów instalacyjnych. Jeśli tu dokona się niewłaściwego wyboru, może to mieć katastrofalne skutki z trudnymi do skalkulowania szkodami – od uszkodzenia zainstalowanego elementu, po spalenie przewodu. Zwłaszcza w drogich maszynach szkoda może szybko osiągnąć wartość kilkucyfrową. Dlatego wybieraj wysokiej klasy produkty – jak produkty HELLA. Oferujemy szeroki wybór materiałów instalacyjnych, zarówno jako części zamienne, jak i do montażu elementów wyposażenia dodatkowego, np. świateł, sprzętu elektrycznego czy elektronicznego.

02/16/2016
 • Jakość w najmniejszych szczegółach – elementy elektryczne i materiały instalacyjne HELLA

Aby naprawdę idealnie wykorzystać możliwości reflektorów roboczych, muszą one być prawidłowo zamocowane do pojazdu. Tylko w ten sposób można zagwarantować, że reflektory pozostaną na swoim miejscu również przy dużych obciążeniach i na silnych wybojach, zapewniając optymalne oświetlenie miejsca pracy. Jeśli zaoszczędzi się na materiałach mocujących, należy liczyć się z połamanymi uchwytami i innymi uszkodzeniami, a w najgorszym wypadku z uszkodzeniem samych reflektorów.
Dlatego również w przypadku tych na pierwszy rzut oka małych i nieważnych elementów wybierz sprawdzoną jakość HELLA – oferujemy szeroki wybór różnych mocowań.

 

02/16/2016
 • Mocowania – akcesoria do reflektorów roboczych HELLA
 • Print
GŁÓWNE TEMATY
02/16/2016
AGRICULTURE JOURNAL 1/2016
Picture
Technika w rolnictwie. Doradztwo w zakresie produktów, wskazówki dotyczące montażu i wiele innych informacji.