Naprosté sci-fi, nebo brzká skutečnost?
BACK

Naprosté sci-fi, nebo brzká skutečnost?

02/26/2019

Ze všech náznaků by se mohlo zdát, že autonomní zemědělská technika se už brzy stane každodenní realitou. Minimálně takový dojem bychom si mohli odnést z akce Field Robot Event (FRE), která se v roce 2018 konala už po šestnácté. šestnácté.

 

20 týmů z deseti států
Na akci Field Robot Event se každoročně už od roku 2003 utkávají mezinárodní týmy studentů se zemědělskými roboty, kteří soutěží o nejlepší výsledky při práci na poli. Základní myšlenkou je otestovat perspektivní technologie v oblasti robotiky a přesného zemědělství v reálných podmínkách v terénu. A nejen to: Týmy mladých studentů mají zároveň možnost si vyměňovat zkušenosti mezi sebou navzájem i se zájemci z řad návštěvníků a své nápady a myšlenky tak dál rozvíjet.

 

Živá představení v různých disciplínách Každý den probíhají živé demonstrace zemědělských robotů. Mezi úkoly, které bylo potřeba na testovacím poli vyřešit, patřila jednoduchá i pokročilá navigace včetně vyhýbání překážkám, likvidace plevele, pěstitelsky správné obdělání plochy osivem, které je nejprve nutné samočinně naložit v plnicí stanici, a také závěrečná disciplína Freestyle. V jejím rámci mohou týmy v libovolné úloze související se zemědělstvím ukázat, co všechno jejich roboti dovedou. Diváci jsou na předvádění dovedností robotů rozhodně vítáni – pro mladé vědce mohou představovat skvělou motivaci.